Backlink Hizmeti

backlink

Backlink Nedir?

Backlink bir web siteye sosyal medya ve başka siterden yapılan link paylaşımlarıdır. Günümüzde her web sitelerde backlinkler bulunmaktadır. Web site sahipleri aslında bilmeden bile backlinkler yapmaktadır. Sosyal medya hesaplarında paylaşım yapılırken verdikleri site linkleri aslında birer backlinktir. Tabiki bu linkler bir kaç tane yapılarak birşeyler elde edilemez.

Backlinkler Neye Yarar?

backlink-yapımıBacklinler ne kadar çok olursa hem sitenizi gören kişi sayısı o kadar artacak hemde domain ve url reytingi almanızı sağlayarak dünya sıralamasına ve lokasyon sıralasına girmenize yarayacaktır. Backlinkler çok yapıldığında sitenize giren kişiler artacaktır , buda size müşteri ve trafik alanında çok güzel işler yapmanıza olanak sağlar.

Backlink Nasıl Yapılır?

Backlink_Checker-512Backlink yapmak isteyen kişiler sosyal medya hesaplarındaki paylaşımlarında , blog sitelerinde , forum sitelerinde , kurumsal veya bireysel açılmış web sitelerde yorum sırasında linklerini paylaşarak , eğer yapabiliyorsa gov ve edu uzantılı sitelerde link paylaşmak , resim ve video paylaşım sitelerinde link paylaşarak bir çok backlink alınabilir. Unutmamamız gerek en önemli bilgi ise backlink paylaşımlarımızı genelde sektörümüz ile ilgili sitelerde paylaşmak gerekir.

Backlink Firmaları

Günümüzde baklink için uğraşmak istemeyen kişiler için bu hizmeti sağlayan bir çok firma bulunmaktadır. Tabiki yapılan backlinklerinde ücretleri bulunmaktadır. İşinize hangi firma gelirse o firmalardan backlink hizmeti alabilirsiniz. Backlinkalmadan önce dikkat etmeniz gereken tabiki bir çok konu bulunmaktadır. Bir çok firma otomatik backlink hizmeti sağladığı için bu hizmeti satın alan müşterilerin linkiini bahis siteleri ve cinsel içerikli sitelerde paylaşmış olur bu olay size pozitif değerden çok negatif bir değer verecektir. Backlink alcağınız firmadan referans linkleri istemeniz sizin açınızdan iyi olacaktır.

Backlink Analizi Yapan Siteler

Backlink alımından yukarda bahsettik peki kişiler aldıkları backlink hizmetindeki siteleri nasıl görebilir sorusunun cevabı ise şimdi isimlerini paylaşacağım sitelerden direk kendi site linkini yazarak backlinkleri bulabileceği adresleri paylaşacağım.

Ahrefs Backlink Analiz

Bu site sizlere verilmiş olan 100 backlinki ücretsiz olarak sunmakta domain ve url reytinginizi göstermekte olan bir hizmettir.

Moz Backlink Analiz

Bu siteye hesap oluşturarak backlinklerinizi analiz edebilirsiniz.