Logo Tasarım

logo tasarlama

Logo Nedir?

Logo kurum kuruluş firma gibi kurumsal işletmelerin akılda kalıcı bir şekilde web sitelerinde , tanıtım broşürlerinde , kişisel kartlarında yer alan sembol , rakam , harf , resim gibi içeriklerin yer alabildiği grafiksel tasarımdır.

Logo tasarlama aşamasında bu hizmeti sunan ücretsiz proğramlar ve online firmalar bulunmakta ancak belli resim ve yazı içeriği bulunan bu içerikleri genelde firmalar kullanmamakta , logo kişinin firmasını ön plana çıkaran en önemli unsurlardan biridir. Logo hizmeti sağlayan ücret karşılığı logo yapan bir çok kişi ve firma sizlerebu anlamda en güzel logoyu tasarlamak için hizmet vermeye devam etmektedir.

Logo nasıl tasarlanır diyecek olursanız bu konu ile ilgili şöyle bilgi verebiliriz. Firmanın hangi sektöre hitap ettiği öğrenilerek en ideal sembol , resim , yazı şekli seçimi yapılır. Logonun uygulanacağı alana en iyi şekilde entegre olabilmesi için arkaplan transparan hale getirilir , renk uyumları seçilir ve firma sahiplerine tasarımın örneği gösterilir. Firma logoyu beğendiği taktirde ücretini öder ve logo entegre edilecek yerlere entegre edilmesi için satın alan kişiye gönderilir.

Logo tasarlanırken hangi proğramlar kullanılır.?

Logo tasarlama aşamasında firmaların ve kişilerin genel olarak kullandığı proğramlar adobe photoshop ve adobe ıllustlator , corel draw bu proğramlar grafik proğramı olarak bilinen ve en yaygın biçimde kullanılan proğramlardır. Sizlerde bu proğramı kullanmayı bilen kişilerden logonuzun üretilmesi için iletişime geçebilir ve firmanızın kimliğini göz alıcı bir hale getirebilirsiniz. Unutmamamız gereken görsel içerikler insanların herzaman daha kolay aklında kaldığıdır.

Logo tasarımınızı yaptırmadan önce firmalardan referansları hakkında bilgi isteyin ve fiyat araştırmasına gidin bugünlerde her firma aynı fiyatı vermemekte ve aynı profesyonelliği sağlayamamakta.

Logo örneklerimizden bazıları ;

LOGO logo1tadım-midye

lal proje logo nasip-midye