Seo

SEO Hizmeti

Seo hizmetimiz ile web sitelerinizi en hızlı şekilde arama motorlarında yer almanız için optimize işlemleri ve kodlama işlemlerini eksiksiz sağlamaktayız. Seo ayarı olmayan siteler arama motorlarınca zor indexlenmekte hatta hiç indexlenmemektedir.

Seo nedir ?

seo-analiz.pngSeo web tasarımcıların siteleri arama motorlarınca kolay anlaşılabilir hale getirmek için yaptıkları ayarlardır. Bu ayarlar web site içi ve web site dışı ayarlar olarak ayrılır. Yapılan Web site içi ayarlarda tasarımlar, kodlar başlık etiketleri (h1-h6) yani taglar sayfa açıklamaları ( description) , web sayfa hızı , mobil uyumluluk gibi kavramlar yer almaktadır. Web site dışı ayarlarda ise backlinkler, sosyal medya yönlendirme ayarları gibi ayarlar yer almaktadır.

Seo Nasıl Yapılır ?

Tüm web tasarımcıların bilmesi ve uygulaması gereken bir çok işlem bulunmaktadır. Bunlardan bahsedecek olursak site başlıkları, sitelerdeki sayfalar hakkındaki açıklamalar, görsel içeriklerler, yazılar ve videoların optimize işlemleri, uygun sayfa url yapıları, uygun tittle etiketleri, web sitenizin hızı, web sitenizin mobil uyumluluğu, sitenize giriş yapmalarını sağlayan sosyal medya hesaplarından ve farklı sitelerden gelen yapılan backlinkler. Site haritası kurulumu gibi ayarlamalar sağlanarak seo ayarı yapılır.

Başlık Etiketi H1

h1-başlık-etiketiSayfanın ana başlığını belirten etikettir. Genelde web site sayfa başlıklarını içeren etiket türüdür. H1 sonrası etiketler sayfa alt etiketleridir. Örneğin: "SEO nedir" H1 etiketimiz olsun h2 etiketi "Seonun yararları" gibi alt etiketi belli eder . Seo açısından büyük öneme sahiptir. Sayfalardaki önemli başlıkları vurgulamak için kullanılır. Ancak bilinmesi gereken birkaç bilgi bulunmaktadır. H1 başlığını her sayfa için sadece 1 kere kullanmanız ve sıralama konusunda h1-h2 şeklinde ilerlemeniz gerekmektedir. Başlık etiketlerini doğru ve sıralı bir şekilde yaptınız zaman arama motorları bunları sitenizi tararken bulmakta ve sıralamalarda bu konuyla alakalı arama yapanlara sizin sitenizi göstermektedir.

Sayfa Açıklamaları ( Description)

sayfa-açıklaması.png

Sayfanınız hakkında bilgi veren arama motorlarınca arama yapan kişilerinde görebildiği kısa bilgilerdir. Sayfa açıklaması yazarken bilinmesi gereken birkaç kural bulunmaktadır. Sayfanızın konusuyla alakalı içerikler girmek anahtar kelimelere yer vermek ve sayfanız türkçe ise açıklama kısmına türkçe karakterler girerek açıklamalarınızı kısa ve öz şekilde yapmanız gerekmektedir. 320 karaktere kadar açıklama girebilirsiniz. Seonun için çok önemli bir yapıya sahiptir. Arama motorlarının sayfanızın ne ile alakalı olduğunu kolaylıkla anlamasını sağlar.

Backlinkler

Backlinkler.pngWeb sitenizin başka web sitelerinden ve sosyal medya hesaplarından url adresleriniz tanıtılarak yapılan sitenizi tanıtan bir işlemdir. Backlink ne kadar çoksa sitenizin domain reytingi ve url reytingi o kadar çok olacaktır. Sayfanın güvenilirliği belli eder. Web sitenizin Pagerank oranını yani popilerliğini google şirketince arttırır. Seo ya büyük katkı sağlar.