Web Sitesi Hızlandırma Yöntemleri

web-sitesi-hızlandırma-yöntemleriWeb sitenizin hızlı olması Google şirketinin istediği özelliklerden biridir. Web sitenizin hızlı olması sitenize giren ziyaretcilerin sitenizde kolay bir şekilde gezinmesini sağladığından sizlerede olumlu yönde katkı sağlayacaktır. Birçok web tasarım yapan firma aslında sadece müşterilerinin gözünü boyamak için yaptıkları animasyonlarla veya gereksiz optimize edilmemiş resimlerle ne yazıkkı müşterilerini kandırmakta.

Web sitenizi nasıl hızlandırabilirsiniz ;

Şimdi web sitenizinizi hızlandırmada işinize yarayacak birkaç yöntemden bahsedelim.

1. Yöntemimiz

Gereksiz javaspript ve efektlerden uzak duralım. Unutmayalım ki web sitenizin hızlı olması gereksiz efektlerin uzaklaştırılmasıyla mümkün olacaktır. Efektler genellikle hareketli nesneler olduğu için web sitenizi yormaktadır.

2. Yöntemimiz

Resimleri optimize etmek ; bu konu hakkında aslında bir çok yerde bulabileceğiniz bilgiler bulunmaktadır. Resimlerin boyutu ne kadar yüksek olursa web sitenizin açılmasıda bir hayli zor olacaktır. Bu nedenle resimlerin küçültülerek yüklenmesi sizlerin avantajına olacaktır.

3.Yöntemimiz.

Yeni nesil uzantılı resimler yüklemek veya resimleri yeni nesile çevirmek ; yeni nesil resim uzantılarına convert edebileceğiniz online bir çok site bulunmaktadır. Bu dönüşümlerden sonra resimleriniz sıkıştırılır ve boyutları düşer. Bu sitenizin hızlı olmasına katkı sağlayacaktır.

4. Yöntemimiz

Bilindiği üzere bir çok web sitesinde gereksiz reklamlar bulunmaktadır. Bunlar hem sizlerin sektörüyle ilgisiz olan reklamlar hemde hareketli nesnelerdir. Bu reklemlerden önde sitenizin hızı %100'ken reklamları olan bir sitenin hızı maksimum %70 olarak görülmektedir. Gereksiz bir reklamı neden sitemizde yayınlayalım ki.

5. Yöntemimiz

Gif uzantılı animasyonlardan kaçınmak ; gif uzantılı resimler hareketli oldukları için sitenizin açılmasını etkileyen bir faktördür. Sitenizin güzelliğini aslında sade şekilde tasarlamanız gerekmektedir.

6. Yöntemimiz

Grekesiz resimleri kaldırmak veya yüklememek yazımızdandan anlayacağınız gibi bir bölümde konu ile alakalı birden fazla resim yüklemek yerine konunuzu tam anlamıyla anlatabilen resimleri yüklemek siteye fazla içerik yüklenmesinden kaçınıldığı için hızınızı etkileyecektir. En uygun resmi ekleyerek vermek istediğiniz bilgiyi rahatlıkla müşterilerinize anlamlandırabilirsiniz.

Web site hızınızı şimdi test edin

Web site hızınızı bilmiyorsanız veya yaptığınız değişiklilerden sonra site hızınızı bilmek istiyorsanız web site hızınızı şimdi test edin yazımıza tıklatarak yönlendireleceğiniz sayfada sadece site izminizi yazarak test edebilirsiniz.

Daha bilgi için bizlere iletişim bölümümüzden ulaşabilirsiniz.