Web tasarım Proğramları

Web tasarım aşamasında birçok proğram kullanılmaktadır. Herkesin de bildiği gibi web tasarım kodlama ve grafiksel işlemlere dayanmaktadır. Bizde bu yazımızda en çok kullanılan web tasarım proğramlarına yer verdik. Sizlerde bu proğramları kullanarak kendinizi geliştirebilir ve profesyonel web siteleri tasarlayabilirsiniz. Proğramlarla ilgili daha fazla bilgiyi bilgi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz

  • Adobe Dreamweaver

dw

Adobe firmasının ürettiği bu web tasarlama proğramı ile hem kodlama aşamasını hem görsellik aşamasını görebileceğiniz özelliği ile kolay tasarlamalar yapabilirsiniz.Kodlama aşamasında kodları baş harfini yazdığınızda size o kelimelerle alakalı kodları sunması size avantaj olacak özelliğide mevcut. Tabiki bu proğramı kullanmak ve tasarımlar yapmak için koldma bilgilerini bilmeniz gerekmektedir. HTML,PHP,JAVASCRİPT,ASP,CSS kodlarını destekleyen ve kolay bir şekilde kullanabileceğiniz bu proğramı bilgisayarınızda bulundurmanızı öneririm.

  • Photoshop

dake8d1-5a55fb49-3b92-4387-8699-75703019948a

Herkesin bildiği gibi photoshop proğramı grafik tasarlama alanında kullanılan bir proğramdır.

Bu proğramın katman seçenekleriyle hayal gücünüze dayalı tasarımları yapabilir ve tasarımın kodlara dönüşmesini sağlayabilirsiniz.

  • Microsoft Frontpage

Microsoft-Frontpage-icon Microsoft firmasının ücretsiz olarak sunduğu frontpage proğramı dreamweaver proğramı gibi hem görsel hem kodlama ekranlarını görebilceğiniz veya 2 seceneğide aynı anda görüntüleyebileceğiniz özelliği ile oldukça kullanımı kolay bir web site tasarlama proğramıdır. Genelde web tasarımcıların birçoğununda kullandığı bu ücretsiz proğramı tasarım yapacak insanların bilgisayarında bulundurması gereklidir.